Dodaj stronę do ulubionych ustaw stronę jako startową Wyślij do nas e-maila

Statut

Zarząd

Działalność

Media o nas

 

Zawiadomienie

2019-01-25, 16:34:40

Zgodnie z § 26 Statutu Stowarzyszenie Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną... więcej »

 

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia

2018-06-16, 20:48:49

W dniu 15 czerwca 2017 roku odbyło się posiedzenie Zwyczajnego Walnego ZgromadzeniaStowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób z... więcej »

 

ZAWIADOMIENIE

2017-02-10, 08:46:19

Zgodnie z §26 statutu stowarzyszenia Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Drugi... więcej »

 

Wizyta w Przystanku Świętego Mikołaja

2014-12-29, 20:32:30

          W ten cudowny, przedświąteczny czas zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych -... więcej »

archiwum informacji

O nas

Idea powstania

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy grupy osób pracujących w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Elblągu, jako organizacja zajmująca się działaniami na rzecz naszych wychowanków – uczniów OSW oraz ich rodzin. 

Idea powołania stowarzyszenia zrodziła się z przeświadczenia, że „zawsze gdzieś czeka ktoś”, kto chce wspierać naszą pracę. 

Nazwa stowarzyszenia

Wywodzi się z tytułu I Warmińsko – Mazurskiego Seminarium Internatów Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych "Internat - drugi dom...?”, które odbyło się 12.05.2006 r. w Elblągu.

Celem seminarium była prezentacja metod i form pracy oraz wymian poglądów, doświadczeń, wątpliwości i rozterek towarzyszących naszej codziennej pracy.

Historia stowarzyszenia

* 28 września 2007 roku odbyło się zebranie założycielskie, na którym w wyniku głosowania jawnego przyjęto statut stowarzyszenie i dokonano wyboru władz

* 27 listopada 2007 roku stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Sądzie Rejonowym w Olsztynie i wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego

* 3 marzec 2017 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, na którym w wyniku głosowania przyjęto poprawki do statutu, zmianą nazwy stowarzyszenia i dokonano wyboru władz

* 31 czerwca 2017 roku stowarzyszenie zmieniło nazwę na : Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób Z Niepełnosprawnością Intelektualną Drugi Dom Strona powstała przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

 
statystyka

Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie bez zgody autorów bez zezwolenia - zabronione!